Už běžím...

Propozice závodů v rámci Emil Zátopek Ostrava Golden Marathon

Základní informace

 • Pořadatel: Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s.
 • Datum konání: sobota 26. 10. 2024
 • Místo konání: Ostrava – Moravská Ostrava
 • On-line registrace: od 18. 4. 2024 (uhrazené startovné se nevrací, je ale možné změnit trasu nebo přepsat startovné na jinou osobu prostřednictvím emailu registrace@zatopekmaraton.cz. Změnu lze provést také na místě u prezentace. Nejpozději ale 1 hodinu před startem.)
 • Kapacita závodů: 2024
 • Čas prezentace dny před závodem: bude upřesněn
 • Čas prezentace v den závodu: Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, maraton, ½ maraton prezentace nejpozději 45 min před startem
 • Čas konání: 8:00 – start prvního závodu
 • Čas ukončení závodů: přibližně 16:10 hod
 • Start a cíl závodů: Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, dráha atletického oválu
 • Součást seriálu: žádný ze závodů není součástí žádného seriálu

Organizace startu

Starty maratonu a ½ maratonu budou probíhat ve vlnách. Všechny ostatní závody budou startovány hromadným startem.

Občerstvovací stanice

Občerstvovací stanice jsou umístěny na každém cca 5. km a v cíli.

Vodiči

Vodiči budou označení vlajkou s cílovým časem.

Úschovna zavazadel

Úschovu zavazadel je zajištěna na místě startu/cíle v areálu Městského stadionu.

Technické zázemí

Ve startovním/cílovém prostoru jsou k dispozici převlékárny, toalety a sprchy. Na trati jsou k dispozic WC dle pravidel.

Čipové měření

Čas závodu se měří pomocí čipové technologie. Čipy jsou umístěny ve startovních číslech a jsou nevratné. Startovní čísla musí být umístěna na hrudi závodníka, ne na zádech. Čipy prosím neodlepujte, nepřehýbejte, nepřelamujte ani jinak nepoškozujte, jinak hrozí nezměření času.

Čas v závodě bude měřen při průběhu startem a při průběhu cílem. Z těchto časů do výsledků zobrazíme dva časy. První čas je čas od výstřelu ze startovací pistole a dle atletických pravidle se dle něj určuje pořadí závodníků pro vyhlášení výsledků. Druhý čas tzv. REAL TIME (většinou jde o ten lepší čas) je čas od průběhu startovacím kobercem.

Štafetám se měří čas díky čipu umístěném v předávacím kolíku štafety. Kolík má každá štafeta pouze zapůjčen a bude odebrán vždy závodníkovi po odběhnutí 6. úseku štafety v cíli závodu. Pokud by vám kolík nedopatřením zůstal, prosíme o jeho odevzdání pořadatelům.

Občerstvení

Občerstvení bude umožněno vždy po cca 5 km. Na občerstvovacích kontrolách bude k dispozici voda, iontový nápoj, banány, čokoláda, rozinky, sůl.

Závodníci si mohou na občerstvovací stanici umístit vlastní občerstvení. Láhev označenou číslem závodníka je třeba umístit na občerstvovací stanici před startem závodu. Lahev odevzdejte u prezentace na vyznačené místo.

V cíli závodu bude zřízen speciální občerstvovací prostor pro závodníky maratonu a ½ maratonu. Závodníci na 10 km a štafety budou mít k dispozici tekutiny, banány a koláčky.

Věcné ceny

Věcné ceny pro první tři ve všech kategoriích.

Finanční ceny

Rozsah finančních cen pro maraton a ½ maraton bude zveřejněn.

Výsledky a diplomy

Výsledné časy s umístěním budou zaslány po doběhu SMS na vaše telefonní číslo. Nezapomeňte jej tedy uvést do registračního formuláře. Kompletní výsledky najdete v elektronické podobě na tomto webu.

Diplomy budou ke stažení na tomto webu. Na diplomu bude uvedeno vaše jméno, umístění a výsledný čas. Prosím, uvádějte do registračního formuláře správné a úplné informace.

Záchranná služba

Lékařská záchranná služba bude k dispozici po celou dobu závodu na trati i u startu a cíle.

Další organizace

Parkování, příjezdové trasy, doprava MHD, plán areálu, a další - k závodu budou zaslány účastníkům 14 dnů před závodem na email uvedený v registraci k závodu a budou zveřejněny na informačních kanálech závodu.

Pravidla

Závod se řídí pravidly World Athetics. Pravidla pro účast jsou popsána zde.

Zpět